Slovakkia 2016/17

Slovakkiasse sõitsid praktiseerima Jan Piberman K-13, Alika Leonova K-15 ja Keidi Põld K15. Praktika algas 19.märtsil 2017.

image2 (2)Keidi Põld M-15– Käisin praktikal Slovakkias, Košices. Minu praktika algas 19. märts ja lõppes 19. aprill. Minu praktikakoht oli hotell Maratoni köök. Tööpäevad olid mul esmaspäevast reedeni. Päev algas kell 8.00 ja kestis kuni kella 13.00-ni (vahepeal läks ka kella 14.00-ni). Iga tööpäev algas maitserohelise hakkimisega ja seejärel hakkasin ettevalmistama köögivilju järgmise päeva supiks. Ja nii oli põhimõtteliselt iga päev. Päris tihti pidin ka pannkooke tegema. Algusest lõpuni ei saanud ma ise mitte ühtegi asja teha. Inimesed, kes seal töötasid olid väga sõbralikud ja abivalmid.

Vaba aja veetsime enamasti linnas ringi jalutades. Käisime päris tihti ka shoppamas ja mitu korda ka loomaaias, mis asus mägedes. Jõudsime ära käia ka Bratislavas, mis asub teises Slovakkia otsas.

Kui tavaliselt tekib paljudel koduigatsus siis mul seda probleemi ei olnud. Pigem ei tahtnud ma sealt ära tulla. Slovakkiasse lähen kindlasti kunagi tagasi, sest see on nagu mulle teine kodu. Lõpetuseks jäin ma oma praktikaga enam-vähem rahule ja soovitan ka teistel minna just Slovakkiasse.

IMG_7064Alika Leonova M-15 – Mina sooritasin oma praktika Slovakkias, ilusas linnas Košice. Minu praktika algas 19. märts ja lõppes 19. aprill. Esimesel päeval kohtusime oma töökohtadega, linna ja kooliga.

Minu praktikakoht oli Fusion Restaurant. Restoranis oli väga maitsev ja kodune toit. Tööpäevad olid mul esmaspäevast reedeni ( 8.00-14.00 ). Inimesed minu praktikakohas olid väga sõbralikud, kuna nad ei osanud inglise keelt, üritasime me rääkida slovakkia/inglise/vene keeles, kui ei saanud üksteisest aru siis kasutasime ka käežeste 🙂

Töökohas sain ma väga palju teha, sain ka esimest korda kasutada fritüüri.
Ei saa ka ütlemata jätta seda, et meil hosteli aknast  avanes imeline vaade, meid ümbritsesid mäed (elasime viiendal korrusel). Õhtuti saime nautida unustamatut päikeseloojangut.

Peale tööd meil oli alati palju aega, et linna vaadata, käia jalutamas ja shoppamas. Üks nädalavahetus jõudsime ka Slovakkia pealinna, Bratislavasse. Sõit oli väga pikk, 6 tundi rongiga sinna ja 6 tundi tagasi. Mitu korda käisime ka loomaaias, nägime neid loomi, keda ei oleks võimalik meil Eestis näha. Ilmad olid väga soojad, kuni 26 kraadi.
Saime palju uusi kogemusi ja palju tuttavaid.

Need nädalad läksid väga kiirelt ja ei tahtnud sealt ära tulla. Jäin oma praktikaga rahule ja kindlasti on plaanis külastada Košicet veel kord 🙂